Локомотив II (Пловдив) претърпя загуба с 5:1 от Спартак (Пловдив) в среща от първия кръг на новия сезон в ЮИ Трета лига. Двубоят на стадион “Пловдив” не бе на виско темпо, но мина изцяло под контрола на домакините, които стояха доста по-добре физически и създадоха доста положения.

Гостите от Локомотив играха предимно с юноши от набори 2005, 2006 и 2007. Тимът на практика е съвсем нов, след като няколко футболисти от миналогодишния състав бяха изтеглени при мъжете, а други напуснаха.

Резултатът бе открит от домакините още в 4-та минута, когато привлеченият от Асеновец голмайстор Тодор Тодоров засече с глава центриране от ъглов удар на Праматаров. В 22-ата минута на мача Александър Праматаров удвои, след като засече остро центриране на Тодоров. Малко преди почивката дойде и третото попадение за Спартак. Капитанът Георги Лазаров реализира след центриране от корнер на Праматаров. Така игралият за Марица и Миньор футболист записа две асистенции и гол на сметката си в първия си мач за Спартак. През първата част спартаклии имаха още няколко шанса за гол, които не успяха да реализират. Пред гостите се откриха два шанса, а най-чистото положение бе пред Видол Сейменски.

Второто полувреме не се различаваше от първото. Няколко положения пропуснаха домакините, а за гостите Сами Мехмедов можеше да реализира. Стойчев направи 4:0 в 70-та минута. С хубав удар по диагонала той направи резултата още по-убедителен. Иван Узунов отбеляза почетното попадение за Локомотив II в 90-та минута. Васил Стойков в продължението пък нацели напречната греда след намеса на вратаря на Спартак. В споследните секунди Лазаров се възползва от грешка на вратаря на Локомотив II и оформи крайното 5:1.

Двубоят изгледаха доста интересени футболни хора. Сред тях бе и главният методист на Ботев Даниел Коен.

Така Спартак стартира ударно. След сериозната селеция ще преследва първото място и изкачване във втора лига. Целта пред втория тим на Локомотив е обиграване на младите състезатели.

След седмица Спартак гостува на Димитровгрда, а Локомотив II приема в Садово състава на Ямбол.

СПАРТАК (ПЛОВДИВ) 5:1 ЛОКО (ПЛОВДИВ) II
1:0 Тодоров (4)
2:0 Праматаров (22)
3:0 Лазаров (42)
4:0 Стойчев (70)
4:1 Узунов (90)
5:1 Лазаров (90+)

СПАРТАК (ПЛОВДИВ): 1. Милушев, 32. Балинов, 34. Пейчинов, 16. Тонов, 18. Спасов, 15. Пройчев, 13. Милев, 7. Лазаров, 31. Тодоров, 14. Радев, 17. Праматаров

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) II: 23. Вардин, 16. Дончев, 4. Сейменски, 66. Салим, 27. Нейчев, 6. Мехмедов, 88. Хайдаров, 77. Костадинов, 31. В. Празов, 8. Станков, 17. С. Празов