Играчите на "Марица" U19 се окичиха с бронзовите медали в Държавното първенство за юноши старша възраст - U19. Малко не достигна на "жълто-сините" да намерят място на финала, след като срещата-реванш с "Пирин" завърши наравно 1:1, но победата с 2:1 в първия мач наклони везните в полза на тима от Благоевград.

Срещата бе интересна, предложи много единоборства и борба за всяка педя терен. Около 500 зрители изгледаха двубоя и подкрепяха младите "жълто-сини" футболисти. Гостите също получиха подкрепа от свои привърженици.

През първата част пловдивчани имаха надмощие и успяха да поведат в резултата. Капитанът Джошуа Харис засече центриране от корнер и откри в 37-та минута. "Жълто-сините" имаха още няколко изгодни ситуации, които не успяха да се увенчаят с успех.

Втората част бе равностойна през голяма част от времето. Гостите успяха да изравнят в 53-та минута, когато Габерски стреля, вратарят Николай Пранджев изби, но при добавката на Асен Георгиев той нямаше шанс. При попадението останаха съмнения за засада, но не и за реферите. Положенията до края на мача не бяха много, пловдивчани имаха ситуации, но не стигнаха до мечтания втори гол. В края на мача вратарят Николай Пранджев спаси вратата си от гол, след като на два пъти играчи на "орлетата" излизаха сами срещу него. Между двете положения пък "Марица" можеше да грабне успеха след удар от фаул, но и тук вратарската намеса предотврати попадение. Лошо впечатление направи съдията на срещата, който не даде възможност на двата тима да спрат за глътка вода, рискувайки здравето на футболистите в тежкото време. В крайна сметка срещата завърши при равенство, което устройваше "Пирин".

Достигането до полуфинал е голям успех за отбора на "Марица". Възпитаниците на треньора Красимир Иванов са почти изцяло 2005-и набор, като има момчета и от 2006-и. Въпреки това, те успешно се надиграваха със съперниците си и останаха на крачка от финала. Не им достигна малко късмет и опит. Целият отбор заслужава адмираци за представянето си през този сезон, както в Зоналната група, така и в последвалите преки елиминации. Със сигурност всички те имат бъдеще и през следващия сезон имат всички шансове да достигнат още по-високо, коментираха още от клуба.

МАРИЦА: Николай Пранджев, Георги Вълков, Джошуа Харис - капитан, Христо Цветков, Божидар Шехов, Велизар Тодоров, Виктор Димитров, Ангел Пеев, Сали Садъков, Ивайло Рангелов, Денислав Неделчев (Красимир Фотев, Емилио Макавеев, Руслан Рангелов, Станислав Василев, Виктор Лечев, Недялко Вукадинов, Тодор Кузманов, Георги Атанасов). Треньор: Красимир Иванов