"Марица" U19 загуби с 2:1 първата среща от полуфинала в Държавното първенство за юноши старша възраст срещу "Пирин". Срещата се игра в събота, при непрестанен дъжд, на терена в село Рилци, край Благоевград. Отборът на домакините се състезава с момчета от набори 2004 и 2005, като по-големите играчи са преобладаващи, докато този на "Марица" е почти изцяло от играчи от набор 2005, като има и няколко момчета от 2006. Двата състава изиграха коректен мач при добро съдийство.

Възпитаниците на треньора Красимир Иванов влязоха по-трудно в мача, но изиграха силно второ полувреме. Домакините поведоха още във 2-та минута чрез Тумбев и доминираха през първата част. В края на полувремето те стигнаха до втори гол след центриране от корнер на Любомир Тодоров, Милен Войнов бе точен. Николай Пранджев се отличи с няколко добри спасявания във важни моменти от срещата. Второто полувреме бе за пловдивчани. В средата на игровото време Христо Цветков върна своя отбор в мача, след като преодоля стража на "орлетата" с прехвърлящ удар. До края на мача маричани имаха шанс и да изравнят, но не се възползваха от създадените ситуации.

Реваншът е във вторник, от 18 часа, на стадион "Марица" в Пловдив.

МАРИЦА: Николай Пранджев, Георги Вълков, Велизар Тодоров, Джошуа Харис - капитан, Сали Садъков, Божидар Шехов, Емилио Макавеев, Виктор Димитров, Ангел Пеев, Станислав Василев, Христо Цветков (Виктор Петков, Недялко Вукадинов, Денислав Неделчев, Георги Атанасов, Красимир Фотев, Ивайло Рангелов, Руслан Рангелов, Виктор Лечев)