"Марица" U19 завърши наравно 1:1 срещу "Спартак" U19 (Пловдив) в първи мач от 1/4 финалите в Дъжавното първенство при юношите старша възраст. Срещата се игра в събота на стадион "Пловдив" при дъждовно време и бе ръководена отлично от рефера Рюстем Карагарен.

Домакините поведоха в 40-та минута, а Емилио Макавеев изравни в 79-та минута. "Жълто-сините" изпуснаха още четири отлични положения за гол. "Спартак" игра повече от полувреме с човек по-малко, като техен играч бе изгонен след разправии с рефера.

След равенството в първия мач всичко ще бъде решено във втория. Реваншът е във вторник, 20 юни, от 18 часа, на стадион "Марица".

МАРИЦА U19: Николай Пранджев, Христо Цветков, Джошуа Харис (капитан), Георги Вълков, Божидар Шехов, Ангел Пеев, Виктор Димитров, Велизар Тодоров, Денислав Неделчев, Ивайло Рангелов, Сали Садъков (Красимир Фотев, Недялко Вукадинов, Георги Атанасов, Емилио Макавеев, Руслан Рангелов). Треньор: Красимир Иванов