Националният тим на България за девойки до 17 г. загуби първия си двубой от втората фаза на европейските квалификации срещу Украйна с 1:2. Мачът се игра на ст. „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Двубоят се разви равностойно, като всичките попадения паднаха за кратък отрязък от време през първата част. В 33-тата минута гостите откриха чрез Диана Боровска, но само две минути по-късно Силвия Найденова възстанови равенството. Едва 3 минути по-късно обаче Марина Птицина отново изведе Украйна напред в резултата.

След почивката българският тим създаде няколко ситуации, чрез които можеше да достигне поне до равенството, но нямаше шанс в завършващата фаза.

Във втория си мач от квалификационна група B6 България ще се изправи срещу Латвия на 9 март от 14:30 ч. отново на ст. „Хаджи Димитър“.

Съставът на България: 12. Мартина Илиева, 2. Елена Каменова, 4. Йорданка Парнарова, 7. Силвия Найденова, 10. Виктория Генова, 11. Рона Михайлова, 13. Михаела Михайлова (84 – 8. Анастасия Трифонова), 16. Александра Маринова (46 – 3. Бианка Демирова), 19. Ивана Тодорова (56 – 20. Ния Дулева), 21. Мишел Мъдиман (46 – 9. Полина Демирова), 22. Никол Диманова (69 – 6. Василена Стефанова).

Селекционер: Троян Радулов.