Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за втория кръг на сингъл на турнира на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара

Българинът победи с 6:1, 7:6(3) Самир Хамза Региг (Алжир). Срещата продължи 91 минути. Донски изоставаше с 3:5 във втория сет, но успя да стигне до тайбрек. В него той поведе с 6-0 и точки и от четвъртия си мачбол затвори мача в своя полза.

Преди този мач Донски постигна три поредни победи в квалификациите. Следващият му съперник е вторият поставен Робин Бертран (Франция).

Вчера Донски и Лукаш Покорни (Словакия), поставени под №2 в схемата, се класираха за четвъртфиналите на двойки. В спор за място на полуфиналите двамата ще играят срещу Шон Ходкин и Джеймс Бийвин от Великобритания.