Селекционерът на националния отбор на България за жени Лоренцо Мичели обяви разширения списък от състезателки, които са картотекирани за Волейболната Лига на нациите (VNL). Списъкът включва 30 волейболистки, но той ще бъде редуциран за лагера, който стартира следващата седмица.

Щабът на Мичели е планирал четири контроли като част от подготовката за VNL. Две от тях са срещу Украйна (7 и 8 май), а другите две срещу Белгия (10 и 11 май).

Волейболистките ни стартират участието си в шестото издание на VNL на 14 май в Анталия (Турция), където ще играят с отборите на Нидерландия, Япония, Франция и Италия. Отборът отпътува за първия турнир на 12 май.

Според регламента на VNL за 2024 година отборите ще играят 12 мача (3 групи по 4 мача). Седемте най-добри тима в крайното класиране се класират за финалите във (20-23 юни) заедно с домакина. Във втората седмица нашите ще пътуват до Арлингтън, САЩ (28 май-2 юни), където ще играят срещу САЩ, Сърбия, Германия и Република Корея. Последният турнир е в Хонг Конг, Китай (11-16 юни), а там ще спорим с Тайланд, Доминиканска Република, Китай и Бразилия.