Лудогорец продължава по график към постигането на 13-а поредна титла на страната. В мач от 29-ия кръг на efbet Лига “орлите” победиха с 2:0

Арда. Квадво Дуа откри в 30-ата минута, а малко преди почивката Якуб Пьотровски удвои. В началото на втората част Христо Митев от гостите бе изгонен. С успеха си днес разградчани записаха 12-а поредна победа и сякаш титлата изглежда запазена за пореден път за “зелените”. Лудогорци са лидер със 72 точки - 11 повече от втория Черно море. Арда от своя страна остава девети с 39 точки. Още в третата минута на мача можеше да падне първият гол. Борислав Цонев стреля от дистанция, а стражът на домакините Серджио Падт не помръдна, но за негово щастие гредата спаси вратата му.

В 14-ата минута Арда удари втора греда. Лъчезар Котев намери добре Станислав Иванов, който се протегна, за да засече топката и тя се спря в гредата. Последва добавка на Цонев, която обаче излезе встрани, въпреки че халфът бе практически на празна врата. В 28-ата минута Бърнард Текпетей можеше да открие за домакините, но диагоналният му удар мина на сантиметри от гредата. Две минути по-късно все пак домакините откриха. Рик Джонатан бе изведен по десния фланг и центрира отлично към Дуа, който с плонж и удар с глава даде преднина на разградчани. Малко преди почивката дойде втори гол за домакините. Пьотровски бе намерен директно от тъч в наказателното поле и с удар от минимален ъгъл изненада Анатолий Господинов.

В началото на втората част Арда остана с човек по-малко. Влезлият като резерва Христо Митов задържа Текпетей пред наказателното поле. Първоначално Никола Попов показа жълт картон, но след проверка от ВАР реши да замени цвета с червен, тъй като крилото на "орлите" излизаше сам срещу вратаря. Постепенно темпото поспадна и крайният резултат изглеждаше ясен. Домакините имаха териториално предимство и няколко опасни удара, които обаче не донесоха третия гол. Арда от своя страна можеше да намали десетина минути преди края, но удар на Станислав Иванов мина покрай гредата от удобна позиция. Така или иначе Лудогорец взе комфортна победа и е все по-близо до нова титла.

Лудогорец 2:0 Арда (Кърджали)