Отборът на ЦСКА 1948 се завърна на победния път, след като постигна успех с 2:1 над Локомотив (София) в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига.

В герой за "червените" се превърна Радослав Кирилов, който вкара и двете попадения. Точен за "железничарите" бе Димитър Митков. Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. В 4-ата минута "червените" направиха бърза контраатака, която завърши с точен удар на Радослав Кирилов, но кълбото попадна право в ръцете на Александър Любенов. Малко по-късно отново капитанът на домакините пробва своя късмет за втори път, но опитът му премина над целта. В 12-ата минута футболистите на Данило Дончич направиха светкавична контраатака. Диого Тейшейра даде добър пас към Кевин Май, който направи мощен пробив по левия фланг, след като центрира по земя към Димитър Митков. Нападателят заби своя гол №4 през сезона с точен удар с десния крак. В 19-ата минута Симеон Мечев стреля силно от далечна дистанция, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Две минути по-късно Александър Любенов се отличи с ключова намеса. Опитният страж отрази изстрел на Емил Ценов. В 29-ата минута "червените" стигнаха до изравнителното попадение. Талис направи дълго подаване към дясното крило, където Бирсент Карагарен със сетни сили центрира топката в наказателното поле към Радослав Кирилов, който стреля майсторски от воле, за да матира стража на "железничарите". Малко по-късно домакините бяха близо до втори гол. Радослав Кирилов тръгна на самостоятелен пробив. Капитанът на тима премина през няколко бранители, след което опита да пусне техничен удар покрай вратарят, но Любенов успя да се намеси. "Червените" осъществиха пълния обрат в 54-ата минута, когато Пиер Нгуинда изведе по дясното крило Бирсент Карагарен, който успя да центрира топката към Радослав Кирилов. Националът на България наказа за втори път стража на Локомотив, но този път с перфектно изпълнение с глава. В 65-ата минута Бруно Франко центрира на втора греда, където Карлос Франса стреля с глава, но Петър Маринов демонстрира страхотен рефлекс, за да запази преднината на своя тим.

В последната минута резервата Калоян Кръстев засече центриране с глава от левия фланг, но таранът не успя да натисне топката, която прелетя над вратата. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.По този начин ЦСКА 1948 прекъсна негативната си серия от 9 поредни срещи без успех и се завърна в топ 6. Локомотив остава на 14-а позиция.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1

0:1 Димитър Митков (12)
1:1 Радослав Кирилов (29)
2:1 Радослав Кирилов (54)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 30. Михаил Цонев, 3. Росен Божинов, 14. Теодор Иванов, 92. Пиер Нгуинда, 7. Талис, 21. Емил Ценов, 10. Радослав Кирилов, 58. Марто Бойчев, 9. Бирсент Карагарен, 87. Симеон Димитров

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 16. Симеон Мечев, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра, 7. Кевин Май, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса