България завърши в Топ 10 в класирането по медали на Европейското първенство по бокс за младежи и девойки, което завърши в Пореч. Родните таланти, водени от олимпийската шампионка Стойка Кръстева и Фикрет Ереджебов, се наредиха на престижното осмо място в подреждането.

Страната ни бе представена от 9 боксьори, които спечелиха 5 отличия – златно, две сребърни и две бронзови. След титлата, която Викторио Илиев спечели при 60-килограмовите, Стоян Петров последва Алейна Мехмед (81 кг) и също взе сребърен медал. Той отстъпи на украинеца Микола Лактионов във финала при 86-килограмовите. Преди това бронз спечелиха Атанас Динков (54 кг) и Роселин Бачевски (92 кг).

На първо място в класирането е Украйна с 22 медала (8-8-6), следвана от Англия (4-0-2) и Ирландия (3-1-2) с по 6.