Фрозиноне няма победа вече 11 поредни мача, но си тръгна с точка от гостуването на Наполи. Борещия се за оцеляване тим на два пъти изравняваше и стигна до 2:2 на стадион “Диего Армандо Марадона”. Шампионът от миналия сезон за пореден път разочарова феновете си и шансовете му да играе в евротурнирите следващия сезон все повече намаляват. Фрозиноне отново си тръгва доволен от този стадион, след като в края на миналата година спечели с впечатляващото 4:0 в мач за Купата на Италия.

Наполи стартира силно и стигна до гол в 16-ата минута. Матео Политано откри резултата след великолепен удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно Виктор Осимен имаше отличен шанс да удвои аванса на домакините. Едно дълго подаване бе пропуснато от Околи и нигериецът излезе сам срещу вратаря. Той напредна и прати топката покрай вратата. Голмайсторът на домакините имаше и други възможности, от които не се възползва. След половин час игра Фрозиноне получи великолепен шанс да изравни, след като Чедира бе повален в наказателното поле. Матиас Суле обаче пропусна отсъдената дузпа.

🔚 FULL TIME

È FINITAAAAA!!!! #NapoliFrosinone 2-2 pic.twitter.com/5ELsXwaVWw

— Frosinone Calcio (@Frosinone1928) April 14, 2024

Неаполитанци започнаха много активно и втората част, но пропуските на Осимен продължиха. От отлична позиция негов удар бе отклонен от вратаря, а след това топката бе изчистена от голлинията. Турати се намеси отлично и секунди по-късно след удар с глава на Ди Лоренцо. Гостите стигнаха до изравнява в 50-ата минута след груба грешка на Мерет. Вратарят се забави с изритването на топката и тя бе отклонена от Суле, а Чедира я прати в мрежата.

Домакините продължиха да създават положения, въпреки че Фрозиноне заигра по-уверено. След един ъглов удар топката бе изчистена, но Кварацхелия я насочи към вратата, а Осимен я отклони отблизо и тя се озова в мрежата. Наполи запази преднината си точно 10 минути, тъй като Чедира отново изненада защитата им. Той засече с глава центриране на Зортеа и за втори път изравни резултата.

FT: Napoli 2-2 Frosinone.

The reigning Serie A champions drop points for the 19th time this season and remain 7th, 33 points behind 1st place Inter. pic.twitter.com/A1KjOusYbs

— 𝐀𝐅𝐂 𝐀𝐉𝐀𝐗 💎 (@TheEuropeanLad) April 14, 2024

Секунди след гола Турати отрази удар на Кварацхелия, но до края тимът на Калцона не създаде толкова много в предни позиции, а Фрозиноне имаш една прекрасна възможност да стигне до трети гол. Дълбоко в добавеното време Марио Руи получи втори жълт картон и бе изгонен.