Вечно дерби зарадва волейболните фенове във финалните сблъсъци в efbet Супер Волей. До този развой се стигна, след като Левски София спечели решаващия четвърти двубой с Нефтохимик 2010 (Бургас) в полуфиналите помежду им.

"Сините" спечелиха серията с 3-1 успеха, и в битката за титлата ще се изправят срещу ЦСКА.

Воденият от Александър Попов тим пък отстрани Дея спорт (Бургас) с 3-1 победи в полуфиналната серия.

"Червените" ще преследват титла, след като последно триумфираха с трофея през 2011 година. Тогава те се изправиха срещу Пирин (Разлог) и надделяха с 2-0 победи в серията.

На финал "армейците" играха последно през 2018 година, когато отстъпиха на Нефтохимик 2010 (Бургас) с 0-3 в серията.

Левски пък печели последния си трофей преди точно 15 години - когато се изправя срещу "червените".

-Последният финал за "сините" в елита е през 2014 г., когато се изправиха срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и отстъпиха с 0:2 в серията.

През сезона ЦСКА отстъпи на Левски и в двете срещи помежду им - съответно с 0:3 и 2:3 гейма.

Вечно дерби във финал последно имаше през сезон 2009/2010, когато "червените" надделяха с 3:0 победи.

В тазгодишната финална серия "сините" имат домакинско предимство, като по-предно класиран тим. Битката за трофея започва на 20 април (събота) в зала "Левски София". Играе се до три победи от пет мача.

Следващите двубои са на 23 април, 26 април, а ако се стигне до четвърта и пета среща, те ще се проведат на 29 април и 2 май.

Снимки: Startphoto