Тулуза победи Рен с 2:1 в гостуването си на стадион "Ру де Лориен" от 29-ия кръг на френската Лига 1. Гостите първи получиха гол в своята врата, но успяха да направят обрат и да си тръгнат с трите точки.

Домакините първи взеха преднина в мача в 20-ата минута. Дезире Дуе финтира защитник на левия фланг и с удар от малък ъгъл успя да промуши кълбото в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно обаче Тулуза изравни. Кристиан Касерес бе точен за 1:1 със страхотен шут извън наказателното поле.

В 32-рата минута гостите направиха и пълен обрат. Муса Диара с доза шанс успя да се измъкне на добра позиция в наказателното поле и с удар по земя прати кълбото в далечния ъгъл на вратата за 1:2.

Така Тулуза се поздрави с успеха и с актив от 36 точки излезе на 11-тата позиция във временното класиране. Рен пък остава на 9-ото място с актив от 39 точки.