Треньорът на Аталанта - Джан Пиеро Гасперини, коментира феноменалния успех с 3:0 на отбора в гостуването на Ливърпул от 1/4-финалите на Лига Европа. Гасперини благодари за себераздаването на играчите, но и припомни, че тепърва има ответен мач в Италия, който ще реши окончателния победител.

“Благодаря ви! Това беше забележителна и невероятна победа за историята на Аталанта. Благодаря на всичките фенове, които дойдоха с толкова много страст в Ливърпул и подкрепиха отбора на трибуните. Прави ни особено горди, че играхме четвъртфинал в Лига Европа на “Анфийлд” и резултатът, който постигнахме е нещо, което ще остане. Не винаги може да печелиш трофеи, но когато правиш история за клуб като нашия, това означава много. Разбира се, че сме щастливи, че спечелихме с 3:0, но Ливърпул са извънредно добър отбор, който може да вкара във всеки един момент. В реванша трябва да се защитаваме по същия начин, както вече го направихме, но и също така да атакуваме отново по същия начин”, каза Гасперини.

Реваншът в Бергамо между Аталанта и Ливърпул е следващата седмица на 18-и април (четвъртък).