ПСЖ и Барселона играят при 2:3 в първа среща от 1/4-финалния си сблъсък в Шампионската лига. Реваншът е на 16 април.

Килиан Мбапе отправи първия по-опасен удар в мача в петата минута, а секунди след това Рафиня не успя да се възползва от грешка на вратаря на парижани Джанлуиджи Донарума.

Марко Асенсио отправи удар от дистанция към вратата на Барса в десетата минута, но без проблем за Тер Стеген.

Барса можеше да поведе в 20-ата минута, но удар на Левандовски бе избит от голлинията, а опитът за добавка на Ламин Ямал бе избит в корнер от бранител.

Минути по-късно и Рафиня отправи хубав удар към долния ляв ъгъл на Донарума, но вратарят на Милан спаси.

Бразилското крило на Барса все пак се разписа за 1:0 в 36-ата минута след подаване на Ламин Ямал и грешка на вратаря на ПСЖ.

Каталунците бяха близо до втори гол след контраатака в продължението на първата част. Рафиня се откъсна отляво и намери Ямал, но опитът на младока за удар в обратния ъгъл не се получи.

ПСЖ успя да изравни само няколко минути след почивката. Усман Дембеле стигна до отбита топка, залъга Френки де Йонг и простреля Тер Стеген с удар под напречната греда за 1:1.

Само две минути след това Фабиан Руис изведе Витиня и той вкара втори гол за парижани след изстрел в далечния ъгъл (2:1).

Домакините продължиха на нападат и резервата Брадли Баркола се озова на чудесна позиция в 54-ата минута, стреля, Тер Стеген се намеси, а топката се отби от напречната греда.

Барса изравни след малко повече от час игра, когато Педри намери Рафиня с прехвърлящ пас, а бразилецът от въздуха прати топката във вратата на съперника.

Бразилецът шутира през стената от фаул в 69-ата минута, но Донарума се справи. Вратарят на ПСЖ трябваше да се намесва и минути след това при удар от дистанция на Жоао Феликс.

Точно четвърт час преди края на редовното време Усман Дембеле стреля покрай Тер Стефен, но удари лявата греда.

ПСЖ -  БАРСЕЛОНА 2:3
0:1 Рафиня (36'), 1:1 Усман Дембеле (48'), 2:1 Витиня (50'), 2:2 Рафиня (62'), 2:3 Андреас Кристенсен (77')

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 21. Люка Ернандес, 5. Маркиньос -к, 35. Лукас Бералдо, 25. Нуно Мендеш, , 8. Фабиан Руис, 17. Витиня, 19. Канг-ин Лий, 11. Марко Асенсио, 10. Усман Дембеле, 7. Килиан Мбапе
Резерви: 1. Кейлор Навас, 80. Арнау Тенас, 4. Мануел Угарте, 9. Гонсало Рамош, 15. Данило, 23. Рандал Коло Муани, 28. Карлос Солер, 29. Брадли Баркола, 33. Уорън Заир-Емери, 37. Милан Шкриниар, 41. Сени Маулу, 42. Йорам Загу
Треньор: Луис Енрике

БАРСЕЛОНА: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 33. Пау Кубарси, 23. Жул Кунде, 20. Сержи Роберто - к, 22. Илкай Гюндоган, 21. Френки де Йонг, 27. Ламин Ямал, 11. Рафиня, 9. Роберт Левандовски
Резерви: 13. Инаки Пеня, 36. Андер Астралага, 5. Иниго Мартинес, 7. Феран Торес, 8. Педри, 14. Жоао Феликс, 15. Андреас Кристенсен, 17. Маркос Алонсо, 18. Ориол Ромеу, 19. Витор Роке, 32. Фермин Лопес, 39. Ектор Форт
Треньор: Шави Ернандес

Съдия: А. Тейлър
Стадион: "Парк де Пренс", Франция