Отборът на Септември (София) елиминира Левски в среща-реванш от Купата на БФС. Септемврийци победиха "сините" с 3:0, след като загубиха първия мач с 0:2. Александър Кавръков (6) беше точен за домакините в началото на срещата, а след това Валентин Доцев (40) от дузпа заличи пасива на домакините. През второто полувреме Кристиян Добрев (65) се разписа с хубав удар.

Юношите на Левски до 18 години победиха с 2:0 на стадион „Георги Аспарухов“ връстниците си от Септември в първия мач от 1/2-финалите в турнира за Купата БФС, игран преди дни. Двата гола за водения от треньора Христо Арангелов тим вкара Кристиян Йовов. В 55-та минута той засече подаване отляво на Божилов, а в самия край на срещата удвои след асистенция на Стивън Стоянчов.

Още в 6-ата минута септемврийци заличиха един гол от своя пасив. Александър Кавръков беше заел добра позиция на втора греда след центриране от десния фланг и от близка дистанция прати топката във вратата. След това домакините продължиха да бъдат по-активни. В 39-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу играч на Септември. Зад топката застана Валентин Доцев, който стреля право с центъра на вратата за 2:0.

Две минути по-късно Доцев стреля в ръцете на Ивайло Крумов. През второто полувреме Септември стигна и до трети гол. След статично положение се стигна до суматоха в наказателното поле на Левски. Последва удар, при който защитник изчисти от голлинията, а след това топката попадна право на волето на Кристиян Добрев, който опъна мрежата.

Последва размяна на опасни атаки към двете врати, но и добри намеси на вратарите Ивайло Крумов и Александър Андреев. В заключителните минути на срещата Левски упражни натиск в опит да стигне до гол, но отборът така и не успя да отбележи. Така Септември обърна развоя на сблъсъка между двата тима и заслужено продължи към финала на надпреварата.

СЕПТЕМВРИ - ЛЕВСКИ 3:0
1:0 Александър Кавръков (6)
2:0 Валентин Доцев (40 д)
3:0 Кристиян Добрев (65)

ЛЕВСКИ: 12. Ивайло Крумов, 5. Стоян Добрев, 4. Виктор Любенов, 2. Янислав Дерлоков, 3. Георги Русинов, 6. Никола Бандев, 7. Дейвид Михалев, 8. Мартин Пасалидис, 11. Александър Божилов, 10. Кристиян Йовов, 9. Преслав Бачев;

СЕПТЕМВРИ: 1. Александър Андреев, 3. Дарио Пашев, 15. Иван Савов, 19. Кристиян Димитров, 13. Кубрат Йонашчъ, 10. Валентин Доцев, 9. Александър Кавръков, 11. Андриян Лазаров, 5. Михаил Полендаков, 8. Петър Миленов, 4. Теодор Райков;