Полякът Хуберт Хуркач завоюва първи трофей на клей в кариерата си, след като триумфира на турнира по тенис в Ещорил (Португалия) от сериите АТР 250 с награден фонд 579 320 евро.

Поставеният под номер 2 в схемата Хуркач победи на финала Педро Мартинес (Испания) с 6:3, 6:4 за 86 минути. Така той записа четвърти успех от четири мача срещу този съперник.

От самото начало полякът се възползва максимално от запазената си марка - силния сервис. Той успя да пробие съперника си в четвъртия гейм, което му позволи да контролира играта и да спечели с 6:3. Още в първия гейм на втория сет Хуркач отново проби Мартинес, без да позволи на съперника си да се върне в срещата.

За поляка това е първа титла от октомври 2023-та, когато вдигна трофея в Шанхай. 27-годишният спечели своя осми финал от АТР, но за първи път става шампион на клей. Роденият във Вроцлав тенисист ще се изкачи до осмо място в световната ранглиста, благодарение на силното си представяне в Португалия.