Сасуоло и Удинезе записаха трето поредно равенство помежду си, след като завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си от 30-ия кръг на Серия „А“. Така разликата от четири точки между двата отбора се запази, но взе пак „бяло-черните“ са в по-изгодна позиция, тъй като са над чертата, докато днешният им съперник остава на предпоследното място във временното класиране. Двата гола паднаха в края на първото полувреме. В 41-вата минута Сасуоло организира много добра контраатака. Матеус Енрике изнесе много добре топката, след което с превъзходен пас намери отдясно Грегоар Дефрел, който технично копна топката над Окойе за 1:0. Отговорът на гостите бе бърз и три минути по-късно Удинезе изравни. Роберто Перейра проби до аутлинията, след което върна към Флориан Товен, който се разписа отблизо.

През второто полувреме никой не успя да стигне до победата, като Ловрич и Пинамонти пропуснаха най-добрите възможности пред двете врати. Страхотен удар на словенеца разтресе и напречната греда в 69-ата минута, а малко по-късно гредата спря и Товен, така че гостите трябва да съжаляват малко повече, че не успяха да вземат победата.

Така Удинезе остава на три пункта над зоната на изпадащите, докато Сасуоло е на точка от спасителната зона.