Болоня победи убедително с 3:0 последния в класирането Салернитана в мач от 30-тия кръг на Серия А. Особено впечатляващи бяха първите две попадения за тима на Тиаго Мота, дело на Рикардо Орсолини (14’), Алексис Салемакерс (44’) и Хараламбос Ликоянис (90+2’), като особено красиви бяха първите два гола.

С осмата си победа в последните девет мача, Болоня се приближи само на 2 точки от третия в класирането Ювентус. Салернитана пък остава твърдо на последното място едва с 14 точки,  като в 12 поредни мача е без победа, а от тях само две равенства.

Болоня започна по-добре и откри резултата в 14-тата минута. Рикардо Орсолини получи пас от Рикардо Калафиори, финтира бранител на Салернитана и със страхотен диагонален изстрел с левия крак от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Беноа Костил, като вече има 10 гола за сезона.

Попадението окончателно поуспокои домакините, които напълно контролираха срещата. До самия край на полувремето нямаше кой знае какви положения, но минута преди края последва нов красив гол за Болоня. Този път той бе от лявата страна на нападението на тима на Тиаго Мота, като Алексис Салемакерс пое топката, погледна и с диагонален далечен шут с десния крак се разписа за 2:0.

10 - Riccardo #Orsolini, 10 goals in 23/24 and 11 in 22/23, is the 3rd Italian player to score 10+ goals in at least 2 seasons for Bologna in #SerieA in the 3 points for a win era (since 1994 /95), after Marco Di Vaio and Giuseppe Signori (both 4). Magic.#BolognaSalernitana pic.twitter.com/VkO4OmZYpZ

— OptaPaolo (@OptaPaolo) April 1, 2024

Втората част също продължи с превъзходство за Болоня. В 56-ата минута ново попадение за домакините, дело на Йенс Одгор, бе отменено заради засада. Три минути по-късно Лум Чауна пропусна най-доброто положение за Салернитана дотук в мача, като стреля опасно, но топката мина с малко встрани от вратата на Федерико Равалия. В 66-ата минута Джошуа Зиркзее проби опасно и подаде към влезлия като резерва Дан Ндойе, който обаче не успя да засече топката.

В последните секунди на мача остана време за още един гол за Болоня. След отлична комбинация и двойно подаване между Хараламбос Ликоянис и Алексис Салемакерс, гъркът с хубав удар с десния крак оформи крайното 3:0.