Осасуна надделя с 3:0 в гостуването на Алмерия в мач ото 30-ия кръг на Ла Лига. Хосе Арнаис (2’), Анте Будимир (9’) и Икер Муньос (61’) бяха точни за гостите.

Играчите на Агоба Арасате успяха да излязат напред още във втората минута. Те направиха дълго разиграване в средата на терена, а след това рязко вдигнаха оборотите и намериха Хосе Арнаис в изгодна позиция, а той с точен удар даде преднина на своите. Осасуна удвои своята преднина още преди изтичането на десет минути игра, когато голмайсторът им Анте Будимир се възползва от изключително груба грешка на вратаря на Алмерия Луис Максимиано.

16 - Ante Budimir is the second Osasuna player to score more than 15 goals in a LaLiga season (16) after Julian Vergara in 1935/36 (20). Historic. pic.twitter.com/8TTJgal7x8

— OptaJose (@OptaJose) March 30, 2024

Точка на спора бе сложена след час игра, когато отбраната на домакините отново не бе подредена добре и позволи на Икер Муньос да получи напълно сам в отлична ситуация и с плътен удар на направи резултата 0:3. Така Осасуна продължава да е в средата на таблицата, а домакините от Алмерия са твърдо на дъното на Ла Лига.