Крейг Гуудуин отбеляза два гола за победата на Австралия над Ливан с 5:0 в среща от четвъртия кръг в група I от втория етап на квалификациите в зона „Азия“ за Световното първенство в Канада, Мексико и САЩ през 2026 година.

Гуудуин се разписа за 3:0 и за 5:0, съответно в 48-ата и 81-вата минута при завръщането си след боледуване, а „кенгурата“ си осигуриха място в третия кръг на пресявките. Кусини Йенги реализира първото попадение във втората минута, в 47-ата автогол си отбеляза Басел Жради, правейки резултата 2:0, а за 4:0 в 68-ата минута се разписа Джон Айрдейл.

FT | A clinic in Canberra 🙌 🤩

Through to the Third Round of FIFA World Cup Qualifiers💪#LBNvAUS #Socceroos #DifferentBreed pic.twitter.com/ISsJOeYzMX

— Subway Socceroos (@Socceroos) March 26, 2024

За австралийските футболисти победата бе четвърта от четири изиграни двубоя и те оглавяват временното класиране пред Палестина, Ливан и Бангладеш. Мачът се игра в Канбера пред рекордна публика от 25 023 зрители. Австралия трябваше да гостува на Ливан, но мястото на срещата бе променено по заявка на Азиатската футболна конфедерация заради военния конфликт в Газа.