Сърбия победи Кипър с минималното 1:0 в приятелски мач, който се игра в Ларнака.

Преди няколко дни тимът на Драган Стойкович претърпя тежко поражение с 0:4 от Русия. За днешния мач селекционерът направи цели 10 смени и успя да стигне до успеха.

Душан Тадич записа рекорд. Той влезе в игра на мястото на Лазар Самарджич в началото на второто полувреме и така стана футболистът с най-много изяви с фланелката на националния отбор – 106.

В 7-ата минута Сергей Милинкович-Савич протегна крак и се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране на Лазар Самарджич за 1:0.

Само 4 минути след това гостите от Сърбия имаха възможност да увеличат преднината си от дузпа, но стражът на Кипър спаси удара на Александър Митрович.

В самия край на двубоя домакините можеха се възползват, вратарят Предраг Райкович се намеси блестящо под рамката.