1:1 приключиха Саяна (Хасково) и гостуващия му едноименен тим на Димитровград. Съседското дерби е от 25-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана здрав оспорван двубой. С този резултат, домакините обаче изостанаха от лидерите. Гостите започнаха по-добре. Действаха уверено, повече атакуваха, а пред вратата им беше спокойно. След пробив и пас отдясно, Христо Димитров Христов наказа бившия си тим – 0:1 в 19-ата минута. След 25-ата, хасковския тим по-често атакуваше. След удар отляво, стража на гостите изби топката в гредата в 31-ата минута.

В 38-ата нов пропуск на домакините от 10 метра. Димитровградчани пропиляха отлична възможност за второ попадение в 42-ата минута. Те бяха по-добри в оставащото време до почивката. След нея футболистите на Саяна пренесоха играта в половината на съперника. Създадоха няколко добри възможности за гол. Едната оползотвори Милен Танев в 78-ата минута за окончателното 1:1.