Атлетико (Мадрид) е последният четвъртфиналист в Шампионската лига. "Дюшекчиите" успяха да отстранят финалиста от миналия сезон Интер след зрелище с дузпи нa "Уанда Метрополитано". В редовното време отборът на Диего Симеоне спечели с 2:1 и изравни общия резултат от двата мача на 2:2, след като "нерадзурите" спечелиха в Милано с 1:0. В продълженията тази вечер не паднаха голове, а при ударите от бялата точка трима футболисти на Интер сгрешиха (Ян Облак спаси два от ударите от бялата точка) и тимът на Симоне Индзаги отпадна.

Реваншът беше белязан от куриозна случка в стотната минута, когато Маркус Тюрам стисна Стефан Савич по мъжкото достойство при спор за топката.

Лидерът в Серия "А" поведе и на реванша в Мадрид. Федерико Димарко наказа Ян Облак в 33-ата минута. Само две минути след това Антоан Гризман изравни, а в 87-ата минута резервата Мемфис Депай направи пълен обрат за "дюшекчиите".

Още в 5-ата минута футболистите на Диего Симеоне можеха да поведе. Самуел Лино проби по левия фланг и стреля, но Ян Зомер показа отличен рефлекс и спаси. Осем минути след това Интер отговори. Маркус Тюрам подаде на Хакан Чалханоглу. Турчинът изведе Дензъл Дъмфрис. Нидерландецът напредна и стреля, Ян Облак спаси, а при втория удар на Дъмфрис стражът отново бе на точното място. Стражът на Атлетико се намеси малко по-късно и след удар на Лаутаро Мартинес.

В 33-ата минута гостите от Италия поведоха в резултата. Николо Барела получи пас в наказателното поле и продължи към връхлитащия Федерико Димарко, който опъна мрежата зад Ян Облак - 0:1.

Само две минути след това Атлетико успя да изравни. Отбраната на Интер допусна сериозна грешка и топката попадна в Антоан Гризман, който преодоля Ян Зомер - 1:1.

В 43-ата минута Гризман можеше да отбележи втория си гол в мача, но в последния момент защитник на "нерадзурите" блокира удара на французина. Седем минути след старта на второто полувреме отново Гризман се озова на добра позиция. Той не успя да насочи добре изстрела си и Зомер не беше затруднен.

В 76-ата минута Лаутаро Мартинес изведе по прекрасен начин Тюрам, който обаче стреля над напречната греда. Три минути по-късно Мемфис Депай бе близо го попадение, но Матео Дармиан бе на точното място и опасността отмина.

В 81-ата минута Мартинес отново показа отличен оглед върху играта и изведе Барела. Италианецът напредна и стреля, но право в ръцете на Облак.

В 87-ата минута Атлетико стигна до пълен обрат. Коке изведе Мемфис Депай в наказателното поле, нидерландецът се разписа с удар по земя, изпращайки топката в десния ъгъл на Ян Зомер - 2:1.

Aтлетико (Мадрид) се присъедини на 1/4-финалите към компанията на Байерн, ПСЖ, Реал (Мадрид), Манчестър Сити, Барселона, Арсенал и Борусия (Дортмунд). Жребият е в петък (15 март) от 13:00 часа българско време.

Ситуацията, в която Маркус Тюрам oпита Стефан Савич по оная работа:

Aman hocam aman hocam Thuram, Savic’e İstiklal Marşı okutuyor.

— Club Regista (@ClubRegista)

АТЛЕТИКО (Мадрид) - ИНТЕР 5:4 след дузпи (2:1 в ред. време и след прод.)
0:1 Федерико Димарко (33), 1:1 Антоан Гризман (35), 2:1 Мемфис Депай (87)
(в първата среща 0:1)

При дузпите:
0:1

ГОЛ! Хакан Чалханоглу се разписа с топовен изстрел под напречната греда.
1:1
ГОЛ! Мемфис Депай също реализира с много силен удар, при който не остави шанс на Ян Зомер.
1:1
Пропуск! Алексис Санчес не успя да отбележи, Ян Облак спаси с една ръка.
1:1
 Пропуск! Ян Зомер също със спасяване, отрязявайки изпълнението на Саул Нигес.
1:1
 Пропуск! Ян Облак спаси удара на Деви Клаасен от бялата точка, хвърляйки се към десния си ъгъл.
2:1
 ГОЛ!  Родриго Рикелме даде преднина на Атлетико, реализирайки в долния десен ъгъл на Ян Зомер, който скочи в обратния.