Отборът на Апоел (Беер Шева) загуби с 0:1 гостуването си на един от конкурентите си в битката за топ 3 в лицето на Апоел (Хайфа). Срещата бе от 25-ия кръг на първенството на Израел. Титуляр за гостите бе българският национал Йоан Стоянов, който обаче бе заменен в 63-тата минута от Ор Дадия.

Мачът вървеше сравнително равностойно, но ключов момент в него се оказа изгонването на защитника на гостите Лукас Барейро, който напусна терена с директен червен картон в 60-ата минута.

Домакините се възползваха от численото си предимство в заключителните минути и успяха да стигнат до успеха. Победният гол отбеляза Томер Йосефи в 78-ата минута на двубоя.

Така Апоел (Хайфа) излезе на 3-тото място във временното класиране с актив от 47 точки, изпреварвайки Апоел (Беер Шева), който падна на 4-тата позиция с 46 точки.