Челси победи Нюкасъл с 3:2 в двубой от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с ранен гол на Коул Палмър, чийто удар в шестата минута се отби от Никълъс Джаксън и се озова във вратата за 1:0.

Минути преди края на първата част Александър Исак възстанови равенството с бомбен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл (1:1).

В продължението на първата част попадение на Никълъс Джаксън за Челси бе отменено заради засада.

"Сините" успяха да поведат в 58-ата минута, когато Коул Палмър достигна до топката и с шут от границата на наказателното поле успя да се разпише за 2:1.

Само две минути след това Рахим Стърлинг пропусна да реши всичко, останал сам срещу вратаря на Нюкасъл.

Четвърт час преди края Михайло Мудрик реши всичко с трети гол, след като пое топката на границата на наказателното поле, залъга защитник и преодоля вратаря на съперника за 3:1.

Джейкъб Мърфи  оформи крайното 3:2 с поредното красиво попадение в мача, след като успя да прати топката в горния ляв ъгъл със силен удар.

Успехът позволи на "сините" да се доближат само на точка зад "свраките", които са на десетата позиция в таблицата.