Димитър Велковски и Докса постигнаха победа с 2:1 над Закакиу в среща от 30-ия кръг на плейофа за оставане в елита на кипърското футболно първенство.

Велковски игра цял мач и получи жълт картон през второто полувреме. Отборът му пък стигна до успеха след обрат с голове на Адил Наби в 10-ата и Никола Труич в 88-ата минута. Преди това гостите бяха повели чрез Мартин Слогар още във втората минута.

АЕЛ на Георги Минчев пък стигна само до равенство 1:1 в гостуването си на Неа Саламис.

Българинът бе титуляр за своя АЕЛ (Лимасол), но остана на терена само един час, като бе заменен в 60-ата минута от Евангелос Андреу. Иначе Флорин Дурмишай откри за домакините в 23-тата минута, а Мендеш Морейра донесе точката за гостите с точен изстрел в 85-ата минута.