Монако спечели гостуването си на Страсбург с 1:0 в среща от 24-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините не успяха да създадат опасност пред вратата на съперника и през двете полувремена, като през по-голямата част от времето трябваше да се борят да вземат притежанието на топка.

Монако спечели с 1:0, благодарение на гол на Елиес бен Сегир в 73-ата минута. Руският полузащитник Александър Головин изигра мач номер 200 за "червено-белите".

След успеха Монако остава на трето място в подреждането с актив от 45 точки, докато Страсбург е на 14-та позиция в 26.

В друг мач от кръга Метц спечели важен успех в битката за оцеляване, след като се наложи над Клермон с 1:0 след гол от дузпа на Жорж Микаутадзе в 33-ата минута. Метц остава на 17-о място с 23 точки, докато Клермон остава последен със само 17 точки.

Льо Авър надделя над Тулуза с 1:0 с попадение на Кристофър Опери в 60-ата минута. Льо Авър е на 12-то място с актив от 27 точки, докато Тулуза е 11-и с 29.