Монпелие спечели изненадващо с 2:1 при визитата си на Ница в първия мач от 25-ия кръг на френската Лига 1 и се отдалечи от зоната на изпадащите.

Още в десетата минута на мача гостите излязоха напред в резултата. Жан-Клер Тодибо направи опит да изчисти топката, но сложи крак и злощастно я прати в собствената си врата за 0:1. Две минути след това Гаетан Лабор центрира красиво към Жереми Бога, който с глава изравни за 1:1.

В 42-рата минута Монпелие отбеляза и втори гол, който се оказа победен в срещата край Лазурния бряг. Тежи Савание бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка след намесата на ВАР, носейки трите точки на гостите.

След успеха си Монпелие събра 26 точки на 12-ото място, с което се отдалечи на два пункта от опасната зона. "Орлетата" остават пети с 40 точки и са на една зад четвъртия Лил и на 2 от третия Монако.