Порто спечели с 2:0 домакинството си на Ещрела Амадора и се доближи на 4 точки от водачите в португалското първенство Бенфика и Спортинг (Лисабон). "Драконите" отчасти се реваншираха на феновете си за грешните стъпки срещу Рио Аве (0:0) и Арука (2:3) в предишните два кръга.

Резултата откри Галено в 35-ата минута, след като топката щастливо стигна до него в наказателното поле и бразилецът с лекота се разписа. Малко преди това левият бек Зайду Сануси получи контузия, която ще го извади от игра до края на сезона. В 56-ата минута Галено подаде на Жоао Марио и десният бек опъна мрежата с хубав изстрел извън наказателното поле.

Витория (Гимараеш) измести Брага от четвъртото място след равенство като гост на Портимонензе - 1:1. Шавеш пък се измъкна от последната позиция с домакински успех с 2:1 срещу Боавища.

Днес Бенфика посреща Визела, а в понеделник Спортинг гостува на Морейрензе.