Няколко дни след като стана ясно, че ще напусне ПСЖ в края на сезона, Килиан Мбапе започна като резерва при гостуването на Нант, но малко след появата си на терена вкара дузпа и помогна за успеха с 2:0. Мачът беше от 22-ия кръг на Лига 1.

Парижани имаха известни затруднения срещу Нант. Чак в 60-ата минута възпитаниците на Луис Енрике поведоха. Люка Ернандес се разписа, а в края на първото полувреме попадение на "канарчетата" беше отменено заради засада.

При резултат 0:0 камерите изловиха Мбапе да се смее и забавлява с Усман Дембеле на резервната скамейка, докато съотборниците им се мъчат на терена.

В 62-ата минута звездата беше пуснат в игра на мястото на Марко Асенсио. В 78-ата Мбапе се разписа от дузпа и вече има 21 гола от началото на сезона във френския шампионът.

ПСЖ оглавява класирането с 53 точки - с цели 14 пред втория Ница. Нант е на 13-ото място с 22 т.