Балкан (Ботевград) спечели с 4:1 у дома срещу едноименния тим на Кюстендил. Срещата е от 20-ия кръг на Югозападната Трета лига. Очакванията за нажежени страсти се потвърдиха. Николай Миков откри резултата в 8-ата минута. В 21-ата Йордан Дамянов удвои след задна ножица. В 28-ата минута Миков и съперник се сблъскаха.

Голмайсторът на домакините беше откаран в болницата, където веждата му беше зашита. Иван Редовски, президент и треньор на ботевградчани получи червен картон, заради реакцията си към съдията, че не е отстранил от терена, футболиста, контузил Миков. Секунди преди почивката, Павел Петков завърши с гол многоходова атака на Балкан. Той реализира и четвърт час след началото на втората част. Мирослав Александров, юноша младша възраст вкара почетното попадение за Кюстендил в 71-ата минута.