Отборът на Левски постигна заслужен успех с 2:1 над Пирин (Благоевград) на старта на пролетния полусезон в efbet Лига.

Попаденията за "сините" реализираха Марин Петков (8) и Рикардиньо (40). Точен за домакините бе Юго Комано (16). Трябва да отбележим, че футболистите на Николай Костов играха повече от час с човек по-малко, след като Хосе Кордоба беше изгонен с директен червен картон.

Старши треньорът на "сините" Николай Костов стартира битката с Пламен Андреев под рамката на вратата. Защитата бе оформена от Патрик- Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. В центъра на терена бяха разположени Асен Митков и Асими Фадига. Пред тях действаха Джавад Ел Джемили, Марин Петков и новото попълнение Фабио Лима. Атаката бе водена от Рикардиньо. Новият треньор на "орлетата" Олександър Бабич пък заложи на Максим Ковальов, който дълго време бе спряган за трансфер именно в Левски. Защитата бе водена от Николай Бодуров, който си партнираше с Александър Дюлгеров, Моду Диане и Андрей Йорданов. Халфове бяха Аюб Абу и Венцислав Бенгюзов. Пред тях действаха Аймен Суда, Асен Дончев и Данило Полонский. На върха на атаката започна Юго Комано.
Мачът започна по-добре за гостите. С първата си интересна ситуация футболистите на Николай Костов стигнаха и до първия гол на стадион "Христо Ботев". Патрик-Габриел Галчев изпълни силен тъч в наказателното поле, където Асими Фадига се опита да отклони топката към Рикардиньо. Бразилецът майсторски отправи удар от трудна позиция, който бе избит от Максим Ковальов, но при добавката Марин Петков откри резултата след седем минути игра. В 16-ата минута "орлетата" успяха да изравнят резултата след перфектна контраатака. Аюб Абу отне топката от Патрик-Габриел Галчев, след което намери Данило Полонский. Той върна към Асен Дончев, а даденият под наем от ЦСКА - София футболист изведе Юго Комано, който се озова сам срещу Пламен Андреев и с левия крак не остави шансове на младия страж.
В 28-ата минута Джавад Ел Джемили пробва своя късмет от фал. Топката тупна няколко пъти преди да попадне право в ръцете на Максим Ковальов. Малко по-късно шанс да се разпише от подобна ситуация имаше Патрик-Габриел Галчев. Крайният брантел отправи фантастичен удар, който се отби в горната греда. В 34-ата минута отборът на Левски остана с 10 души, след като Хосе Кордоба дръпна Юго Комано, който се откъсваше, и главният съдия Никола Попов първо вдигна жълт картон, но след преглед с ВАР реферът замени жълтия с червен картон. Андрей Йорданов стреля опасно от свободния удар, но топката премина на сантиметри от целта. В 40-ата минута "сините" отново поведоха в резултата след огромна грешка на Моду Диане. Защитникът на Пирин реши да дриблира на метър от голлинията. Рикардиньо го притисна и успя да чукне топката в мрежата на Максим Ковальов, който нямаше шанс да реагира. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.
Официален дебют за Левски направи и Карлос Охене, който влезе след почивката на мястото на Джевад Ел Джемили. В 52-ата минута феновете на гостите запалиха факли, което принуди реферът да преустанови за кратко срещата. В 62-ата минута Цунами центрира в наказателното поле към Рикардиньо, който отправи точен, но твърде слаб удар с глава. Малко по-късно столичани направиха бърза атака. Фабио Лима намери на добра позиция Марин Петков, който си нагласи топката и отправи шут с левия крак, но кълбото се отби в тялото на Николай Бодуров и излезе в корнер. В 76-ата минута новото попълнение на Левски Фабио Лима бе много близо до своето първо попадение в еfbet Лига. Бразилското крило шутира силно с левия крак, но стражът на "орлетата" изби топката, която се бе насочила точно в целта. В 84-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира перфектно в наказателното поле към Марин Петков, който бе абсолютно сам, но от точката на дузпата заби топката в земята и с ръка Максим Ковальов се намеси решително. До края на срещата футболистите на Николай Костов продължиха да контролират събитията на терена и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

В следващия кръг Левски приема Арда (Кърджали), а Пирин гостува на Ботев (Враца).

ПИРИН - ЛЕВСКИ 1:2

0:1 Марин Петков (8)
1:1 Юго Комано (16)
1:2 Рикардиньо (40)

Стартови състави:

Пирин (Благоевград): 12. Максим Ковальов, 77. Моду Диане, 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров, 4. Аюб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов, 7. Асен Дончев, 6. Андрей Йорданов, 10. Аймен Суда, 14. Данило Полонский, 10. Юго Комано

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик- Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Никола Попов
СТАДИОН: "Христо Ботев", Благоевград