Славия спечели с 3:0 домакинството си на Берое в среща от XXI кръг в efbet Лига.

Резултатът можеше да бъде и по-изразителен в полза на "белите", но капитанът Галин Иванов пропусна дузпа, а Иван Минчев нецели гредата с прекрасен шут. Тони Тасев блесна с две попадения. Крилото се разписа с глава след ефектен плонж в седмата минута, а сетне се разписа и от 11-метров наказателен удар. Третият гол за Славия падна в 83-ата минута, когато Владимир Николов прехвърли по красив начин вратаря на гостите от Стара Загора.

Наставникът на "белите" Златомир Загорчич излезе с единайсеторка, съставена изцяло от български футболисти. На върха на атаката натурализираният сърбин пусна новото попълнение Николай Христов. В тима на Берое започна само един нашенец - Стефан Гаврилов, а в нападение стартира бившата звезда на Бока Хуниорс Себастиян Вия.

Славистите откриха резултата още в седмата минута. Денислав Александров центрира отлично отдясно и Тони Тасев намери мрежата с глава - 1:0 за "белите". Крилото се разписа с красив плонж пред вратарското поле. В 22-ата минута Славия получи шанс да удвои. Лучано Скуадроне избута в наказателното поле Ертан Томбак и след преглед на ситуацията с VAR реферът Владимир Вълков посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Галин Иванов, чийто удар обаче се отби в страничната греда. Малко след това българският национал Светослав Вуцов изби удар на Енцо Еспиноса в близкия ъгъл, което беше единственото голово положение на Берое през първата част.  В 37-ата минута маневреният Тони Тасев беше повален в пеналтерията от вратаря на заралии Родриго Ачинели и съдията назначи нов 11-метров наказателен удар в полза на Славия. Зад топката застана опитното крило на "белите", който не сбърка - 2:0 за момчетата на Заги.

Второто полувреме започна вяло и в първия четвърт час от него не се случи нищо за отбелязване. В 62-ата минута испанският халф на гостите Карлос Алгара стреля от около 18 метра фронтално срещу рамката на Светослав Вуцов, но 21-годишният вратар реагира добре и изби. Скоро след това Иван Минчев от "белите" се размина с великолепен гол. Техничарят шутира от далечна дистанция, вратарят Родриго Ачинели не мръдна, но топката срещна гредата. В 83-ата минута най-старият софийски отбор покачи резултата на 3:0. Резервата Кристиян Стоянов изведе Владимир Николов, който също се включи от пейката, пред наказателното поле. С красив прехвърлящ удар десетката на Славия неутрализира излезлия напред вратар на гостите - 3:0 за "белите". Няколко минути по-късно Тони Тасев стреля силно от малък ъгъл, но този път Родриго Ачинели успя да спаси.

1:0 Тони Тасев (7)
2:0 Тони Тасев (37 - дузпа)
3:0 Владимир Николов (83)

Стартовите състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 7. Денислав Александров, 88. Тони Тасев, 20. Николай Христов.

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго, 5. Лучано Скуадроне, 12. Темитопе Акинжогунла, 15. Енцо Еспиноса, 17. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 20. Сегундо Пачаме, 22. Себастиян Вия, 11. Франсиско Политино, 91. Вини Трибуле.