Спортинг спечели с 3:1 гостуването си на Йънг Бойс в първи мач от плейофите в Лига Европа. Португалците решиха мача в края на първото полувреме и в началото на второто.

Тимът от Лисабон започна силно двубоя, но не успя да се възползва от това и позволи на домакините да изравнят играта. След половин час игра гостите поведоха след центриране на Едуардс, което бе отклонено от Аменда в собствената му врата. В 41-ата минута Виктор Гьокереш удвои аванса на Спортинг от дузпа, спечелена от Едуардс.

Como se pedia, jogo tranquilo!
Deu para estrear o Koba e o Nel, gerir titulares e vencer confortavelmente!

Seguimos para Moreira de Conegos 💚 pic.twitter.com/R81Sai4Up7

— Inside Sporting (@Inside_Sporting) February 15, 2024

Йънг Бойс успя бързо да се върне в мача и стигна до гол секунди след подновяването на играта. След пробив по лявото крило се стигна до удар. Адан го отрази, но Угринич реагира най-бързо и се разписа. Португалците възстановиха аванса си от два гола в началото на втората част. Гонсало Инасио се разписа след хубав удар с глава. Малко преди края домакините останаха с 10 човека, след като Мохамед Али Камара получи втори жълт картон.