Капитанката на националния отбор на България Мирослава Паскова-Кънева и нейният Бекешчаба се класираха за финала на турнира за Купата на Унгария. Паскова и компания се наложиха като домакини над Фатум (Ниредхаза) с 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 26:24) в мач-реванш от полуфиналите на турнира.

Така след две победи с по 3:1 гейма Бекешчаба ще играят на финала за Купата на страната. Там Паскова и съотборничките й ще спорят с носителят на трофея Вашаш (Обуда), който на полуфиналите отстрани Капошвар.

Финалът за Купата ще бъде повторение на миналогодишният, който Вашаш спечели драматично с 3:2 гейма. Битката за трофея ще бъде на 9 март (събота) от 21,15 часа българско време.

Мира Паскова игра само в първите два гейма за своя тим, след което беше сменена. Българката се отчете с 11 точки (1 ас, 45% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +11) за успеха. Най-полезни за Бекешчаба пък станаха резервата Зора Глембоцки (1 блок, 2 аса, 24% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане) и Доротя Боднар (6 блока!, 2 аса и 36% ефективност в атака) с 13 и 12 точки за победата.

За тима на Фатум Ивана Йеремич бе най-резултатна със 17 точки (2 блока, 1 ас, 30% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане - +9). Нина Кочич и Валерин Де Ла Крус приключиха с 15 и 14 точки, но и това не беше достатъчно за победа.