Божидар Чорбаджийски отново не игра за Диошдьор, а отборът му загуби и втория си мач след зимната пауза в унгарската ОТП Банк Лига. Поражението с 1:2 от Уйпещ остави тима на българския защитник на 8-о място в класирането с актив от 25 точки.

Срещата започна с опасни атаки на Диошдьор, но грешка на вратара Артьом Одинцов позволи на гостите да излязат напред в резултата с гол на Огнен Радошевич в 17-ата минута. Уйпещ можеше да вкара и второ попадение малко преди почивката, но Одинцов се реваншира с добро избиване в корнер.

В 50-ата минута резервата Брайт Едонмвани изравни. Нигерийският нападател се разписа с глава след центриране от десния фланг на Гергьо Холдампф. Домакините продължиха да атакуват в търсене на обрата, но в 73-ата минута Хайнц Мьоршел беше изпуснат при корнер пред вратата на Диошдьор и донесе победата на Уйпещ.

Отборът от Будапеща е 9-и с 24 точки и се отдалечи от зоната на изпадащите. Лидер в класирането е Пакш с 43 точки, следван от шампиона Ференцварош с 42.