Славия успя да се наложи в първата си контрола по време на лагера си в Турция.

Днес в Белек “белите”, които се подвизаваха с черни екипи, победиха с минималното 1:0 казахстанския Женис. Столичани бяха по-активни през целия мач и заслужено стигнаха до успеха, а единственото попадение отбеляза Николай Христов (33’). Така във втора поредна контрола Славия постига победа, след като преди няколко дни в България отборът победи Балкан с 6:1. Днешната среща бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Родният тим стартира по-активно срещата и владееше повече топката в първите минути. Мартин Сораков можеше да открие резултата в 10-ата минута, но нападателят не успя да преодолее вратаря на Женис. Няколко минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на Славия, но Светослав Вуцов успя да улови.

В 33-ата минута резултатът бе открит. Иван Минчев центрира в наказателното поле от фал, а там Николай Христов засече добре с глава. Така столичани поведоха с 1:0.

В края на полувреме Денислав Александров застана зад топката, за да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Шутът му обаче премина на сантиметри от напречната греда.

През второто полувреме Славия отново бе доста по-активен и създаваше повече положения. “Белите” задържаха топката в половината на казахстанския тим и около пеналтерията му. Единствената възможност за Женис бе в средата на полувремето, когато стражът на родния тим Николай Кръстев изби една топка, а след това тя се отклони в страничния стълб.

В 80-ата минута грешка на вратаря на казахстанците доведе до това Емо Стоев да отнеме кълбото и да остане сам срещу опразнената врата. Футболистът на Славия не успя да нанесе хубав удар и стражът на Женис успя да го настигне и улови.

В последните минути играта се поуспокои и не се случи нищо кой знае колко интересно пред някоя от двете врати. Така “белите” се поздравиха с успеха.

Следващата проверка на Славия е на 26 януари срещу руския Рубин.

СЛАВИЯ 1:0 ЖЕНИС

1:0 Николай Христов (33)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 6. Мартин Георгиев, 22. Кларънс Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 10. Владимир Николов, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Сораков, 23. Денислав Александров, 55. Николай Христов;

Женис: Никита Калмиков, Саян Муканов, Джошуа Акпудже, Зураб Тевтадзе, Саги Совет, Галимжан Кенжебек, Василеос Карагунис, Иракли Биджинашвили, Абай Жунусов, Буомеша На Бананга, Нурбол Анарбеков.