Шампионката от US Open Коко Гоф се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като спечели изцяло американски сблъсък с Алисия Паркс с 6:0, 6:2 за 61 минути днес.

С успеха над Паркс 19-годишната Гоф удължи на 10 серията си от победи в Големия шлем. Тя е петата тийнейджърка от 2000 година насам, която може да се похвали с подобно постижение след Серина Уилямс, Светлана Кузнецова, Мария Шарапова и Ига Швьонтек. Също така тя е едва четвъртата американска тийнейджърка, която печели 10 поредни мача на сингъл в “мейджъри” след Крис Евърт, Трейси Остин и Серина Уилямс.

Гоф остава непобедена през новия сезон, като балансът й е 8-0 с един единствен загубен сет през тази година.

В първата официална среща на корта между двете приятелки от детинство, родени в Атланта и израснали във Флорида, Гоф показа устойчивост срещу силовата игра на Паркс от основната линия.

All smiles with that performance 😁@CocoGauff cruises past Parks 6-0 6-2 to reach the fourth round.#AusOpen • #AO2024 pic.twitter.com/KCSRSRcQqC

— #AusOpen (@AustralianOpen) January 19, 2024

“Мисля, че Алисия игра най-добрия си тенис днес. Знам, че когато е в най-добрата си форма, тя е труден противник”, заяви след мача Гоф.

Огромната разлика между двете дойде от непредизвиканите грешки. Паркс направи 34 в мача срещу само осем за Коко. Така, макар да постигна само четири печеливши удара, а съперничката й 11, четвъртата в схемата Гоф нямаше никакви затруднения до достигане до победата.

Коко Гоф ще се изправи срещу полякинята Магдалена Фрех в битката си за първо класиране на четвъртфиналите в Мелбърн. Фрех направи обрат срещу квалификантката Анастасия Захарова от Русия, побеждавайки я с 4:6, 7:5, 6:4.

Полякинята изоставаше с пробив при 3:4 гейма в третия сет, но показа по-здрави нерви в края на срещата, за да я обърне и да се класира за първи път в кариерата си за втората седмица на турнир от Големия шлем.

The biggest moment of her career 🙌@MFrech97 outlasts Zakharova to reach Week 2 at a Grand Slam for the first time!#AusOpen • #AO2024 pic.twitter.com/5NEQukfxdv