Отборът на Шампион 2006 се наложи над варненския Шоутайм със 100:60 (19:17, 30:9, 18:21, 33:13) в зала „Триадица“ в София в отложена среща от седмия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе шеста за Шампион 2006 от началото на сезона, докато съставът на Шоутайм допусна десета загуба.

Двата тима се изправиха един срещу друг и преди по-малко от 24 часа, когато победата отново бе за Шампион 2006 с 80:72.

След равностойна първа четвърт, баскетболистките на Шампион 2006 поеха инициативата и до почивката се откъснаха с 49:26. Последва оспорвана трета част, но софийският тим запази преднината си и преди заключителните 10 минути резултатът бе 67:47. До края Шоутайм не успя да се противопостави на домакините, натрупа още по-солиден пасив и отстъпи в срещата.

Анджела Стамболян бе най-резултатна за Шампион 2006 с 20 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Валентина Веселинова допринесе с 19 точки, 4 борби и 3 асистенции.

За тима на Шоутайм Виктория Георгиева отбеляза 11 точки.

След изиграване и на другия отложен мач от седмия кръг между русенския Дунав 2016 и Монтана 2003, който ще се проведе от 14:00 часа в зала „Младост“ в Монтана, ще приключи първият етап от шампионата. Във втория етап предстои разделянето на отборите на Първа четворка и Втора четворка.