Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) отстрани играча на Голдън Стейт Уориърс Дреймонд Грийн за пет мача, съобщи ESPN.

Грийн бе в центъра на скандала в началните минути на срещата във вторник вечер срещу Минесота в Сан Франциско. След пропуск на Антъни Едуардс от тройката, Клей Томпсън от Голдън Стейт и Джейдън МакДаниелс от гостите се спречкаха, а Руди Гобер от Минесота се опита да ги раздели. Тогава се включи и Грийн, който започна да души Гобер и да го тегли към пейката на Уориърс. Томпсън, МакДаниелс и Грийн бяха дисквалифицирани при изтегли само 1:43 минути от мача, а ESPN информира още, че тримата са глобени с по 25 хиляди долара.

33-годишният Дреймонд Грийн записа средно 8.8 точки, 5.7 асистенции и 5.1 борби за 9 мача през сезона до момента.

Той ще бъде на разположение за Голдън Стейн при гостуването на Сакраменто Кингс на 28 ноември. Грийн вече бе дисквалифициран на два пъти от началото на сезона.

Баскетболистите на Уориърс са в серия от четири поредни загуби преди домакинството на Оклахома Сити Тъндър.

Снимки: Gettyimages