Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите Спартак (Търнава) записа трета поредна победа, след като в мач от 13 кръг на словашката Суперлига се наложи с 1:0 като домакин на последния в класирането Злате Моравце.

Единственото попадение в двубоя падна в средата на първото полувреме. Гол на нигериеца Филип Азанго в 27-ата минута се оказа достатъчен за успеха на Спартак.

Точно преди края на първото полувреме титулярният ляв бек на домакините Мартин Шулек получи контузия и беше заменен принудително от словенеца Миха Брезник.

Бившият играч на Левски Роман Прохазка започна като резерва за тима от Търнава, а в 75-ата минута замени ганаеца Келвин Офори.

Спартак (Търнава) е на трето място в класирането с 24 точки, на една зад Жилина, който е с мач по-малко. Лидер е Слован (Братислава) с 32. Злате Моравце заема 12-а позиция само с три точки от 13 изиграни двубоя.