Нюкасъл детронира носителя на Купата на Лигата - "Карабао къп" Манчестър Юнайтед след победа с 3:0 като гост на "Олд Трафорд".

"Свраките" направиха цели осем промени в тима си, но въпреки това удариха мощно съперника си за по-малко от десет минути през първата част с попадения на Мигел Анхел Алмирон в 28-ата минута и на 19-годишния Люис Хол в 36-ата.

След час игра Джо Уилък оформи крайното 3:0 за Нюкасъл, а до края двата тима пропуснаха по едно положение.

Бруно Фернандеш прати топката покрай врата в 74-ата минута от удобна позиция, а две по-късно същото пред другата врата стори Шон Лонастаф.

Веднага след края на мача зрителите на "Олд Трафорд" изпратиха мениджъра Ерик Тег Хаг с бурни освирквания.

Загубата е втора поредна за Юнайтед с този резултат само в рамките на няколко дни, след като "червените" загубиха и градското дерби с Манчестър Сити с 0:3.