Болоня срази Верона с 2:0 и се класира за 1/8-финалите за Купата на Италия, където ще гостува на Интер, който спечели трофея в последните два сезона.

Верона можеше да поведе в резултата в дома на Болоня, на удар на Хуан Мануел Крус в 35-ата минута срещна гредата.

Шест минути след това топката стигна до Никола Моро след рикошет. Халфът на домакините не се поколеба и със силен удар насочи топката точно под гредата за 1:0.

Малко след изтичането на час игра защитата на Верона се пропука и Сидни ван Хойдонк получи топката на опразнената врата, вкарвайки за 2:0.

В 73-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Суат Сердар бе изгонен с директен червен картон. Решението на съдията бе преразгледано с ВАР и системата потвърди преценката на рефера.

Болоня запази аванса си до края на мача и се класира за 1/8-финалите на надпреварата.