Болоня победи Верона с 2:0 в сблъсъка от 1/16-финалите за Купата на Италия. Играчите на Тиаго Мота наложиха волята си над своя съперник и направиха крачка напред в турнира, където си уредиха сблъсък с гранда Интер.

Домакините на "Ренато Дал'Ара" стигнаха до успеха с по едно попадение в двете полувремена. Резултатът откри Никола Моро в 41-вата минута, а след това се разписа и Сидни ван Хойдонк в 62-рата минута, с което подпечата успеха на своя тим.

В края Верона завърши мача и с човек по-малко на терена, след като Суат Сердар получи директен червен картон за цинично задържане на противников играч.

Така Болоня ще играе в следващата фаза на турнира, а Верона ще трябва да съсредоточи всички сили в първенството.