Националният тим на България за девойки до 19 г. се представи отлично в последния си двубой от група Б5 на квалификациите за Евро 2024, но загуби драматично от фаворита Хърватия с 2:3. Така нашият състав завърши на второ място, а с три победи от три двубоя хърватският тим се класира за Лига А на втората фаза на пресявките.

България запази теоретични шансове също да се изкачи в горната дивизия, но ще трябва да изчака развитието в останалите групи от Лига Б.

Двубоят на ст. „Албена 1“ днес започна много оспорвано, като двата тима показаха огромна амбиция за победа. Българките не отстъпваха в единоборствата и усилията им бяха възнаградани в 31-вата минута, когато отнехме топката в средата на терена, централният ни нападател Александра Сергеева се откъсна зад хърватската отбрана и успя да прокара кълбото под плонжа на вратаря Сесяк за 1:0.

Втората част обаче започна по най-неприятния начин за българския тим, след като Дубравица изравни резултата още в 47-мата минута, а почти веднага след това Колчич изведе хърватския тим напред в резултата с изстрел от границата на наказателното поле.

Все пак нашите момичета намериха сили за ново попадение и в 90-ата минута Полина Демирова изравни с великолепен изстрел от фал.

В даденото от съдията продължение обаче Хърватия стигна до дузпа, реализирана от Живкович за крайното 3:2.

Съставът на България: 12. Мартина Илиева, 4. Александра Маринова, 2. Йоана Станкова, 3. Бианка Демирова, 13. Михаела Михайлова (71 – 6. Теодора Методиева), 22. Преслава Йорданова (84 – 14. Теодора Параскевова), 10. Ева Атанасова, 5. Виктория Генова (77 – 11. Рона Михайлова), 17. Силвия Найденова (71 – 16. Ива Дамянова), 19. Александра Сергеева (77 – 9. Виктория Цветкова), 15. Полина Демирова.

Селекционер: Троян Радулов.