Астана записа първа победа в група "С" на Лигата на конференциите. Казаците надвиха Балкани с 2:1 при гостуването си в Косово от 3-ия кръг на турнира.

Гостите поведоха още в 7-ата минута. Макс Ембонг получи на скорост в наказателното поле и върна към Камо Ховханисян, който стреля във вратата за 0:1.

Само минута след това резултатът бе изравнен. Алмир Крезиу успя да стигне една трудна топка на аутлинията и да центрира към Едвин Куч, който с глава вкара за 1:1.

В 24-тата минута обаче Астана отново си върна преднината. След центриране от корнер Исламбек Куат вкара с глава.

Така Астана записа първи три точки в актива си, като се изравни с Балкани и Динамо (Загреб), но хърватите все още не са изиграли своя мач от кръга с Виктория (Пилзен).