Лориен победи Рен с 2:1 като домакин в двубой от деветия кръг на Лига 1. Лориен записа едва втора победа за сезона, прекъсна серията си от пет мача без успех и с 10 точки се изкачи на 12-о място във временното класиране. Загубата е втора поредна за Рен в първенството и трета поредна във всички турнири, като тимът се намира на осма позиция с 11 точки към момента.

Домакините поведоха след автогол на 23-годишния защитник на Рен Уармед Омари още в четвъртата минута на срещата. Гостите изравниха в 21-ата минута, когато Людовик Блас се разписа за 1:1. Победният гол за Лориен бе дело на Сюлейман Туре във втората минута на добавеното време на първата част. През второто полувреме не паднаха повече голове и Рен претърпя втората си загуба в първенството от началото на сезона.

Lorient-Rennes: la stat insolite et inédite des Merlus en Ligue 1 https://t.co/a5XqDFeHIB pic.twitter.com/RDJI2rOY6d