Водачката в схемата Виктория Азаренка (Беларус) приключи участието си още в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Хонконг от сериите WTA 250 с награден фонд 259 303 долара.

Азаренка се отказа заради контузия на левия крак в мача си срещу канадката Лейла Фернандес при резултат 6:2, 3:6. Тенисистката от Беларус поведе с 3:0 в първия сет и го спечели убедително с 6:2, но травмата се отрази на представянето й във втората част и след два допуснати пробива Виктория Азаренка отстъпи с 3:6 пред съперничката си.

Лейла Фернандес се класира за втория кръг, където ще срещне 16-годишната рускиня Мира Андреева, която преодоля украинката Даяна Ястремска с 6:4, 6:3 за час и 24 минути игра.

Напред продължиха още Катерина Синякова (Чехия), която отстрани китайката Сиюй Ван с 6:4, 7:6(7) и я очаква двубой с рускинята Камила Рахимова, надиграла осмата поставена Варвара Грачова от Франция с 6:3, 6:2.

Шестата в схемата Мартина Тревизан (Италия) победи испанката Кристина Букша със 7:5, 6:2 и също се класира за втория кръг.

Петата поставена Анна Блинкова (Русия) продължава в следващия етап след 6:4, 2:6, 5:1 и отказване на Юлия Путинцева от Казахстан.

Още една рускиня Анастасия Павлюченкова намери място във втория кръг след като елиминира хърватката Яна Фет с 6:0, 6:0 само за 50 минути игра.

Чехкинята Линда Фрухвиртова отстрани седмата в схемата Пейтън Стиърнс от САЩ след обрат с 3:6, 6:4, 6:4 в мач, продължил два часа и 25 минути, а четвъртата поставена Синюй Ван (Китай) след 6:2, 4:1 срещу Елина Аванесян и отказване на рускинята.