Четвъртият поставен Стефанос Циципас отпадна в третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 8,8 милиона долара.

Циципас, шести в световната ранглиста по тенис за мъже, претърпя поражение от французина Юго Юмбер с 4:6, 6:3, 5:7 в среща, продължила два часа и 11 минути.

Гръцкият тенисист допусна ранен пробив и изоставаше в целия първи сет, който загуби с 4:6. Стефанос Циципас осъществи пробив за преднина от 3:1 във втората част и изравни след 6:3 в своя полза. В третия сет французинът поведе с 3:0, Циципас навакса до 4:4, но Юго Юмбер спечели мача при първата си възможност.

32-рият в схемата Юмбер ще играе в четвъртия кръг срещу американеца Джей Джей Уулф, който се справи с Матео Арналди (Италия) след обрат с 2:6, 6:3, 7:6(4).

Ugo(t) that winning feeling 😜@HumbertUgo #RolexShanghaiMasters pic.twitter.com/FhB4qgKqFK

— Tennis TV (@TennisTV) October 9, 2023

Поставеният под номер 5 Андрей Рубльов също достигна до четвъртия кръг след победа над 31-вия в схемата французин Адриан Манарино с 6:3, 6:0 само за 63 минути игра.

Негов съперник в сблъсъка за класиране на четвъртфиналите ще бъде 12-рият поставен Томи Пол от САЩ.

По-рано днес Пол отстрани друг французин Артур Фис с 6:4, 6:7(7), 6:4. Двубоят продължи два часа и 40 минути.

Аржентинецът Диего Шварцман и чилиецът Николас Хари си осигуриха мач помежду си в четвъртия кръг. Шварцман надделя над седмия поставен американец Тейлър Фриц с 6:4, 3:6, 7:6(5) след два часа и 45 минути игра, докато 22-ият в схемата Хари елиминира италианецът Лоренцо Сонего със 7:6(4), 6:2 в среща, продължила час и 43 минути.